דוגמאת מיפוי

מודלים ופתרונות עתירי מידע

מערכות המידע של גיאוקרטוגרפיה, אינן רק דרג משרת טכני בלבד בקבוצת גיאוקרטוגרפיה, אלא הן ענף כלכלי נפרד, העוסק במחקר ופיתוח של מוצרים ייחודיים בתחום מערכות המידע ושל מודלים ופתרונות עתירי מידע.

דוגמה: שיעור עליית מחירי הדירות בגוש דן 2010 לעמות 2015 ביחס לממצוע הארצי
דוגמה: שיעור עליית מחירי הדירות בגוש דן 2010 לעמות 2015 ביחס לממצוע הארצי

לקוחות "גיאוקרטוגרפיה" נהנים מתשתית רחבה של מערכת מידע, מחשוב וטכניקות מחקריות, שפותחו בחברה:

  • מערכת מידע גיאוגרפית (GDB), העומדות לרשות כל לקוח. המערכות כוללות מידע דמוגרפי, חברתי-כלכלי וכן עסקי על כל אזור במרחב העירוני של ישראל, עד לפרוט של חלקי רחובות ובתים ספציפיים. במערכת GDB יש כחצי מיליון בניינים, ובהתייחס אליהם עושר גדול של נתונים (ברמת הבניין, כתובתו, והקואורדינאטות שלו , מספר יחידות דיור, גיל בניין, מחירי נכסים, סוג האוכלוסייה המתגוררת בנכס) - נתונים דמוגרפים וחברתיים כלכליים (כולל עשירון חברתי-כלכלי ואף מאיון חברתי כלכלי), כולל אינדקסים כלכליים ושיווקיים מרובים, וכיוצא בזה. ברמת היישוב מתואמים הנתונים עם הלמ"ס. מידע זה ניתן למיון בכל רמה אגרגטיבית רצויה. המערכת מאפשרת יצירת מדגמים ובקרת מדגמים, ברמה המדויקת ביותר האפשרית. המערכת "חיה" ומתעדכנת כל הזמן.
  • מודלים ממוחשבים שפותחו בחברה להערכת תועלות של פרויקטים ולמיקום אופטימלי של שירותים וסניפים במרחב העירוני, האזורי והארצי, זאת כפונקציה של גודל האוכלוסייה ומאפייני הביקוש והצריכה שלה כנגד ההיצע הקיים והמתוכנן בכל האזור.
  • מיפוי (GIS) אנליטי ממוחשב בשיטת AVISYS - כלי מחקרי ייחודי בחקר המרחב, המאפשר פילוח חברתי-כלכלית, פילוח שוק, מיקוד שיווקי, חישובי פוטנציאל, "איתור חורים" במערכות החברתיות בעיר, במערכות השירותים בעיר, במערכות של שיווק והפצה ואיתור מיקומים אופטימאליים לתעשייה, לנדל"ן ולמסחר.
  • יכולות ייחודיות בביצוע סגמנטציה של אוכלוסיות תוך התחברות לסקרים ולמחקרים ולמערכות מידע כולל הסכם שותפות בינלאומית בנדון עם חברת Experian הגדולה בעולם בתחום Business Strategies International Network.

מערכת המידע של קבוצת גיאוקרטוגרפיה, כלי הניתוח הסטטיסטיים שלה וכלי המיפוי האנליטי, מבוססים על עקרון תורתי גיאוקרטוגרפי - "עיקרון המרחב החופשי" (Non-Divide Space Analysis). העיקרון קובע כי כל גבול וכל אזור הם יצירה שרירותית ולכן יש לאפשר אנליזה בלתי מוגבלת, המבוססת על רמת הפרוט הראשונית, הנקודתית, היותר גבוהה שאפשר. תוצרי כל ניתוח גיאוקרטוגרפי מאתרים הם, לפיכך, אד-הוק, לפי צרכי המחקר, את הגבולות המהותיים של כל תופעה נחקרת.

 צוות מומחים, כלי שליטה ובקרה

המערכת מקושרת לכלי מיפוי (GIS) אנליטי מתקדמים (מערכת AVISYS), הפועלים בקשר עם מערכת ממוחשבת על בסיס תוכנות מתקדמות המקושרות לכלי ניהול בסיסי נתונים באמצעות SQL-Server וכן (במקביל) ACCESS. הקישוריות לפורמטים של ASCII או/ו ל- EXCEL היא פשוטה וקיימת. הקשר עם היחידה הסטטיסטית של גיאוקרטוגרפיה והשימוש ב- SPSS הוא שגרתי בעבודתנו.

הצוות המקצועי כולל מומחים למערכות מידע, אנשי תוכנה וסטטיסטיקאים.

 החטיבה למערכות מידע בשילוב עם המחלקה לסטטיסטיקה, משמשות כיחידות מחקר וסיוע לכל תחומי המחקר בגיאוקרטוגרפיה. רמת הניתוח הסטטיסטי מסוגלת לנתח קבצי ענק, רשומות עם פירוט נרחב של מידע, לחברה ניסיון רב בניתוחים סטטיסטיים-כלכליים, ניתוחים השוואתיים של מחירים, בדיקות סל מוצרים, Tracking אחר שינויים בענף הבנייה, מוצרי הצריכה והתקשורת.

בעקבות פיתוחי מו"פ של גיאוקרטוגרפיה, חתמה החברה ב- 2007 הסכם שותפות אסטרטגי, וקיבלה זיכיון מחברתExperian   העולמית (החברה הגדולה ביותר בעולם ל- Credit-Scoring, לסגמנטציית לקוחות ולאסטרטגיה שיווקית) לייצג אותה בניתוחים סגמנטליים של אוכלוסיית ישראל, תוך פיתוח משותף לישראל של המודל הבינלאומי MOSAIC ISRAEL.    

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים